Küpsiste kasutamise reeglid

Üldinfo

Pärnu Mai Kooli veebisait kasutab küpsiseid. “Küpsis” on väike tekstifail, mida brauser hoiab meeles ja võimaldab koguda teavet veebilehtede ja brauseri seansside vahel. Pärnu Mai Kool kasutab kodulehel WordPress’i loodud ja kasutatud küpsiseid ja kolmandate osapoolte loodud ja kasutatud küpsiseid. Need võimaldavad meil meelespidada kasutaja andmeid ja kuvab asjakohast sisu, mis põhineb teie valikutel. Samuti aitavad nad meid mõista kaustajate käitumist veebilehel, mis tähendab, et me saame kasutusmugavust paremaks muuta.
Küpsised saavad salvestada teksti, mis on anonüümne ja tavaliselt krüpteeritud. Pärnu Mai Kool ei salvesta kunagi küpsises olevat isiklikku informatsiooni.

Mis on küpsised?

Küpsised on väikesed tektstifailid, mille loob veebisait, mida külastad, et pärast neid kasutada. Andmed võimaldavad säilitada ja analüüsida liikumist lehtede vahel ning infot, kuidas te lehtedel käitute.

Küpsised on turvalised – nad saavad salvestada ainult brauserisse sisestatut teavet, mille kasutaja on sisestanud. Nad ei saa käivitada koodi ja neid ei saa kasutada teie arvutisse sisse saadamiseks. Kui veebisait krüpteerib küpsistes oleva informatsiooni, siis seal olevat teavet saab lugeda ainult see veebisait.

On kaks erinevat tüüpi küpsiseid: seanss- ja püsiküpsised. Neid kasutatakse erinevatel eesmärkidel ja nad sisaldavad erinevat informatsiooni. Seanssküpsised tallevad informatsiooni sinu hetke brauseriteabega. Need küpsised kustutatakse automaatselt kui sa brauseriakna sulged. Midagi ei talletata püsivalt teie arvutisse olenemata ajast, mis te sel lehel veedate.
Püsiküpsised talletavad informatsiooni, mida kasutatakse külastuste vahel. See info lubab veebilehel ära tunda, et olete juba lehel viibinud ja vastavalt sellele käituda. Püsiküpsistel on eluaegne väärtus, mille määrab veebisait, mis võib varieeruda mõne minuti või mitme aasta lõikes.

Miks kasutada küpsiseid?

Leheküljed kasutavad küpsiseid läbi sinu kasutamise sessiooni, jälgides kasutamise detaile ja seda, kas oled sisselogitud või mitte.

Veebianalüütika küpsised, meie partneritelt Google ja Facebook, võimaldavad jälgida kliendisuhtlust viibides leheküljel. See annab meile väärtuslikku infot, mis võimaldab meil parandada leheküljel pakutavaid teenuseid. Samuti teeme koostööd kolmandate osapoolte partneritega, kes kasutavad küpsiseid selleks, et sinu otsingu põhjal pakkuda sulle asjakohaseid reklaame sinu sirvimisajaloo põhjal. Küpsised ei salvesta isikuandmeid, mis võimaldavad teistel saitidel teid tuvastada ning põhinevad ainult sirvimisajaloo alusel.

Küpsiste väljalülitamine ja kustutamine

Kõik veebibrauserid võimaldavad teil küpsiste käitumist piirata või küpsiseid välja lülitada brauseri seadetes või valikutes. Selle tegmiseks vajalikud juhised leiad brauseri Spikri menüüst.Läbi brauseri saate vaadata teie arvutis olevaid küpsiseid ja kustutada üksikuid või kõiki. Küpsised on tekstfailid, mida sa saad avada ja lugeda. Nendes sisalduvad andmed on sageli krüpteeritud või avatavad kindla veebivõtmega, mistõttu nad enamjaolt ei tähenda midagi, väljaarvatud veebisaidile, kes need kirjutas. Lülitades välja küpsised, ei saa Pärnu Mai Kooli lehekülg teile teenuseid pakkuda. Küpsiste keelamine mõjutab ka teie sammude jälgimist saidil, kuid ei takista analüütikal teid järgmine kord tuvastamast.

Milliseid küpsiseid Pärnu Mai Kooli lehekülg loob?

Küpsised, mida Pärnu Mai Kool salvestab sisaldab infot veebiserveri riistvara andmete kohta, et näha milline server töötleb teie seanssi ja teie broneeringu detaile. Püsiküpsised, mis on loodud Pärnu Mai Kooli veevbisaidil kasutavad meie tehnoloogiapartnerid Facebook ja Google. Neid kasutatakse teie Pärnu Mai Kooli saidi kogemuste optimeerimiseks ja liikluse tuvastamiseks saidil, mis pigem on vana kliendi tagasisaabumise lehele oluline, kui uue kliendi puhul. Küpsiste kustutamine ei mõjuta teie kogemust ega veebisaidi funktsionaalsust.