Avaleht
Parim kool Pärnus!
TimeTables tunniplaan
Koolitoit
Tähtsamad teadaanded
Meist ja meile

Robotex17

Pärnu Mai Koolis on robootika populaarne õppekava täiendav osa. Olles Pärnu suurim põhikool on Pärnu Mai Koolis palju lapsi, kellele meeldib robootika ja kes kord on tegelema hakanud, teeb seda kooliastmest kooliastmesse. Mai Kool on taganud eeskujulikud võimalused õpilaste robootikalaste oskuste kujundamiseks (selleks on tunniplaani osana ringitunnid ja kool on muretsenud vahendid) . Lego WeDo robootikaga on Pärnu Mai Kool tegelenud juba 2014. aastast alates ning igal aastal oleme osalenud kõikidel Fll. Jr. näitus-võistlustel.   Sellest õppeaastast alates on Mai Koolis rohkem LEGO WeDo robotikomplekte  ja õpilased ei pea enam valmisehitatud roboteid iga tunni lõpus ära lammutama. Õpilased saavad tegeleda sõna otseses mõttes tõelise robootikaga, mis seisneb pidevas roboti arendamises, testimises ja oma ideede vormimises.

Selle aastal osales Pärnu Mai Kool Robotexil LEGO joonejälgimise-, VEX IQ-, Insplay Roboliiga ja Inspley LEGO WeDo võistlustel. Kokku osales Robotexil 49 õpilast Pärnu Mai Kooli õpilast. VEX IQ robotige võistlemine oli sel aastal eriline, kuna esimest korda toimusid Eestis ametlikud Estonian VEX IQ Challange võistlused, mille üldvõitja saab õiguse osaleda VEX IQ maailmameistrivõistlustel USAs. Sellel aastal sai õiguse Aruküla meeskond. Pärnu VEX IQ 6 meeskonda kõik treenivad Mai Koolis. Õpilased on nii Mai Koolist kui ka Sütevaka Humanitaargümnaasiumist. Parimad selle aasta Robotexil olid üldarvestuses Sütevaka kuuendike meeskond: Gregor Amon, Ruben Harald Vallau ja Pert Salundi, kes saavutasid oma robotiga Syte Robi II koha.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pildil: Ruben ja Gregor koos oma Soome kaasvõistlejaga.

 

Mai Kooli kuuendike tüdrukute võistkond saavutas parima roboti disaini eripreemia. Võistkonnas VEX Piigad robotiga Mai Vex olid: Geissi Eha, Triin Rikitsa Kuningas, Angela Toomemäe, Milena Šustrova.

Pildil: Geissi Eha ja Triin Rikitsa Kuningas.

 

Pildil: Mai Kooli tüdrukud – parimad disaini auhinna saajad.

 

Palju, palju õnne edukatele noortele!

Väga edukad olid ka teised VEX IQ lapsed: Mai Koolist kuuenda poisid robotiga Kommunist: Kristo Klaassen, Hardi Nöörlaid, Sander Lehari                  , Mark Simmo, Regor Mikkor. Mai Kooli viienda ja nelöjanda klassi poiste meeskond robotiga Henri Kaheksas Henri Eljandi, Mattias Rihard Vain, Rondo Mikko, Teet Idvand ja Mai Kooli viiendike tüdrukute võistkond robotiga Liblikas Aurelia Murrand, Rebekka Murrand, Aliis Ojala, Kendra Karpender ja Sütevaka Humanitaargümnaasiumi viiendike tüdrukute duo Laura Rahnel, Lily-Marleen Saks robotiga Sky Rox.

Pildil: Mai kooli 6. Poisid Hardi ja Mark robotiga Kommunist

 

Pildil: Mai kooli viiendike ja neljandike segameeskond Teet ja Rondo

 

Pildil: Mai Kooli 5. tüdruklud Aliis ja Aurelia robotiga Liblikas

 

VEX IQ robotitega on väljakujunenud, et sügisene Robotex on roboti selle aasta disaini esimese versiooni testimine ja kuna igal aastal uus mängu versioon, siis testime ka võistlustingimustes oskusi. Peamine on olnud kevadine Soome Innokas raames peetav Soome ametlik, lahtine VEX IQ Challenge. Üritus, mis Soome mastaabis on kvantiteedis väiksem Robotexist, kuid tähtsuselt ka Soome ministrite kalendris ning väga paljude osalejatega võistlustega. Eelmisel aastal toimus Oulus ja 2018 toimub Tamperes.

2018 aastast on Pärnu meeskondi kutsutud osalema ka Soome VEX IQ meistrivõistlustest 11.-12. jaanuar. Püüame teha kõik, et lapsed selles ka osaleda saaksid, sest seal on juba registreeritud üle 50 võistkonna Soomest. See oleks lastele kogemuste saamiseks ülimalt oluline ja loodame, et õnnestub osaleda kõigil kuuel võistkonnal.

Teine päev oligi suuresti väiksemate robootikahuviliste päralt. Teisel päeval osalesid Robotexil Pärnu Mai Kooli õpilased kahel suurel võistlusel: Insplay Roboliigas ja Insplay Lego WeDo võistlusel oma Lego WeDode ja Ozobottitega  ning tõid koju esimese eripreemia. Üldse anti eripreemiaid välja kolm igal võistlussessioonil. Võistlussessioone oli terve päeva jooksul neli. Mai Kooli õpilased näitasid oma töid 3. sessioonil.

Insplay Roboliiga ja Insplay Lego WeDo võistlused on esimeseks sammuks robootikamaailmas lasteaia- ja põhikooli I-II astme õpilastele. Erinevalt suure Robotexi võistlustest ei ole Roboliigas ega Lego WeDo võistlusel tähtis kiirus ja jõud ega selgu 1.-3. koha võitjad. Võitjad on kõik Robotexile jõudnud õpilased, sest nad on läbinud teekonna, mille käigus on õppinud tundma oma roboteid, oskavad hinnata oma  tiimikaaslaste tööd, on loovad ning kindlad oma harivate robotite programmeerimisel.

Roboliiga võistlustööks on omavalmistatud matt/maailm, kus õpilaste poolt programmeeritud robot tegutseb. Robot tegutseb omas maailmas/muinasjutus, mille teemaks oli sel aastal „EV200“ ehk Eesti Vabariik 100 aasta pärast. Insplay Roboliigas võistlesid ja tõid kastaneid tulest välja Mai Kooli meeskonnad: StarBot (Kristelle Oidersalu, Märten Mägi ja Oss Raag robot Akseliga, ozobot), Robiina-Robiine (Tuuli Johanna Mihkelson, Clara Yvone Germaine Clement ja Marta Pauliine Mihkelson robot Robinjaga, ozobot) ning Robotexi kogemustega meeskond DonnaRex (Grete-Johanna Gill, Elli Sõrmus ja Sandra Kašulin robot-haldjas Donnaga, ozobot).

Lego WeDo võistlusel tuli väikestel robootikutel luua oma Lego Education WeDo programmeeritavale robotile maailm/matt ainult Lego klotsidest teemal “EV200” ehk Eesti Vabariik 100 aasta pärast. Insplay Lego WeDo võistlusel olid võistlustules Mai Kooli võistkonnad: Lahedate legode ehitajad (Loviise Jette Viideman, Anelle Jakobson, Aron Helin, Maksim Kožemjako robotitega Meekraapija-Ott, PurgiPesu-Pille – Lego WeDo programmeeritud robotid ja Käru-Kustas), Superdraakon (Kertu Kivisik, Dmitri Sillaste, Gerty-Kai Pajanin, Kristofer Piirmets robotitega Karupeletaja-Kustas ja Tuulutaja-Tuuli, Lego WeDo programmeeritud robotid) ning meeskond Clode Bee (Alina Ivanova, Anett Voolma, Caroly Mölder ning Ekaterina Kohhanova robotitega MeeSegaja-Mati, Meekärje Puhastaja Miia – Lego WeDo programmeeritud robotid ja nende abiline Käru-Ott).

Pildil: Insplay Lego WeDo ja Roboliiga võidukad Mai Kooli meeskonnad Clode Bee, Lahedate legode ehitajad, Superdraakon, DonnaRex, Robiina-Robiine ja StarBot

Pärnu Mai Kooli robootikuid juhendasid Mai Kooli õppejuht Kaja Tammetalu, õpetaja Tiiu Vendel ja IT juht Hanno Saks. Suur tänu meeskondade saatjatele-õpetajatele Kristina Pärnale, Lea Lipsule, Krista Piirmetsale ning lapsevanematele Krista Peetersoole, Merike Saksale ja Irina Skergina. Meie suur tänu läheb Andi Lõhmusele, kes viimasel minutil tegi meie Ozobottidele pea- ja varbapesu, mis tagas nende programmilugemise ja liikumise matil.

Pildil: Võistkond Starbot

 

Pildil: Võistkond Lahedate Legode ehitajad

 

Pildil: Võistkond SuperDraakon

 

Pildil: Võistkond CloudBee

 

Pildil: Võistkond Robiina-Robiine