Toitlustuse informatsioon

Hommikupuder iga päev 7:50-8:25 igale Mai Kooli õpilasel tasuta (eelregistreerimiseta).

PIKAPÄEVARÜHMA EINE ÕPPEAASTAL 2023/24 ALGAB TOITLUSTAMINE 11.SEPTEMBER. ALATES 11.SEPTEMBER 2023 ON ÜHE TOIDUKORRA HIND 1€.

Einele tuleb laps eelnevalt registreerida läbi ARNO süsteemi. Lapsevanem vastutab ise õige info sisestamise eest.

OLULINE ON TEADA, kui Teie laps ei käi enam lisaeinet söömas, peab kindlasti Lisaeine märkima “EI”

Saldo on nähtav valiku “Koolilõuna” alt.

IGAL ÕPPEAASTAL TULEB LAPS UUESTI REGISTREERIDA. Ainult raha saldole lisamisest ei piisa.

Kuidas laps sööma saada?

Tuleb valida „KOOLILÕUNA“ kus avaneb uus aken.

Sealt „Muuda lisapaketti.“

Valida real „tulevikus käib söömas“ valik „JAH“ ja valida sobiv algus kuupäev, millal laps lisaeinet söömas käima hakkab. Kui on sobilik valik tehtud vajutada nuppu „Salvesta ja tagasi“

Kuidas loobuda söömisest?

Programm paneb lapse sööma automaatselt terve õppeaasta. Kui soovite PPR eines loobuda, tuleb minna “Koolilõuna” – “Muuda lisapaketti” ja sealt valiku alt “Käib lisaeinet söömas” valik “Ei” ja sobilik kuupäev.

Kuidas käib maksmine?

Menüü ribalt tuleb valida “KOOLILÕUNA.” Lapse nime kõrvalt tuleb valida „Maksmine“ – saate valida avatud aknas sobiva summa ning siis sobiva panga, kus teha ülekanne. Kindlasti tuleb vajutada peale makse sooritamist nuppu „tagasi kaupmehe juurde.“ Makse läheb teie ARNO kontole, kus arvestatakse automaatselt maha need söögikorrad, mil laps on registreeritud PPR einele. Kontole võite kanda endale sobiva summa, kuid konto seisu ei tohiks miinusesse lubada.

PPR einet saab tellida enda jaoks sobilikeks päevadeks. Näiteks laps võib käia ainult kolmapäeviti PPR einet söömas. Selleks peab lapsevanem ARNO süsteemist lisama korduvpuudumise (õpetus all väljatoodud lingil). ARNO SÜSTEEMI TULEB MÄRKIDA PÄEVAD, MILLAL LAPS SÖÖMAS EI KÄI, ehk puudumise päevad. Kui laps käib söömas ainult kolmapäeviti, siis lapsevanem peab märkima ARNO süsteemis puudumised esmaspäeval, teisipäeval, neljapäeval ja reedel. Puudumisi saab muuta ja ümber märkida igal ajal.

Arno süsteemis märgitakse ainult puudumisi. See tähendab, et kui ei ole ühtegi puudumist märgitud, käib laps igal eine korral söömas ja raha arvestatakse kontolt maha. Lapsevanem vastutab ise puudumiste märkimise eest.

OLULINE ON TEADA, kui Teie laps ei käi enam lisaeinet söömas, peab kindlasti Lisaeine märkima “EI”

Kuidas puudumisi märkida?

Koolilõuna->lapse nime järel “Teata puudumisest” NB! Kui seda nuppu ei ole, tähendab see seda, et laps ei ole lisaeinele registreeritud.

Puudumisi saab teatada kas üksik puudumisena või korduv puudumisena.

Kui soovite teha üksik puudumisi, saab sisestada avanenud aknas kuupäevad (algus ja lõpp), millal laps puudub. Oluline on vajutada “salvesta ja tagasi”

Kui aga soovite teha korduv puudumisi, tuleks avanenud aknas liikuda veidi alla, kus on valimis “või märkige korduv puudumine”
Selleks sektsioonis saate valida päevad, millal laps EI KÄI SÖÖMAS. Ehk, kui laps tahab esmaspäeval ja kolmapäeval süüa, tuleks seal ära märkida T, N ja R (ehk päevad, millal laps ei käi söömas). Oluline on vajutada “salvesta ja tagasi”

Puudumist saab märkida vaid tulevikku ning järgmise päeva puudumisest tuleks teavitada enne eelmise päeva kella 12:00. Kindlasti tuleb ise märkida puuduma laps ka päevadel, kui toimuvad väljasõidud, ujumised, spordipäevad vms. Tagasikandeid teha ei ole võimalik, lapsevanem peab ise jälgima oma lapse lisaeinel osalemist.

Arno keskkonnas saate jälgida oma makse jääki ning vajadusel teha uus makse.

PPR eine aasta lõpetamine.

Kui õppeaasta saab läbi ja teie laps jätkab samas koolis õppimist, läheb PPR eine saldo automaatselt üle järgmisse aastasse (miinus k.a.). KUID IGAL AASTAL TULEB LAPS UUESTI SÖÖJAKS REGISTREERIDA. Kui aga soovite saldolt raha tagasi taotleda, tuleb kirjutada vabas vormis avaldus, kus on kirjas teie lapse nimi, klass, kool ning teie nimi ja arveldusarve number, kuhu sooviksite raha ülekandmist. Avaldus tuleb saata inna.koodi@maikool.parnu.ee

Konto jäägi tagastamine.

Kui laps ei soovi enam pikapäevarühma einet kuid saldole jääb veel kasutamata raha, saame raha tagastada kui saadate vabas vormis avalduse inna.koodi@maikool.parnu.ee kuhu märkida oma soov, summa, lapse nimi, lapsevanema nimi ja arveldusarve number, millele tagasikanne teha. ARNO süsteemis olev nupp “toiduraha tagastamine” on mõeldud raamatupidamisele ja ei tööta nii nagu võiks arvata.

Link piltidega juhendile: https://arno.ee/img/image/ARNO%20lisaeine%20lapsevanemale.pdf

Услуга школьного обеда в роли родителя.
* Услуга Koolilõuna (“Обед”) в АРНО
* Ученик желает посещать группу продлённого дня: подача заявления
* Возможность дополнительного питания на продлёнке
* Отсутствие
* Оплата

Услуга Koolilõuna (“Обед”) в АРНО
В данном разделе можно осуществить:
* Выбрать дополнительную порцию обеда или отказаться вовсе
* Заплатить за дополнительную порцию
* Сообщить об отсутствии (NB! Следует сообщать об отсутсвии или отказе от питания за 1 день заранее не позднее 12:00)
* Добавлять отсутвия по дням или периодически
* Просматривать сальдо и историю платежей
* Сообщать данные расчётного счёта (требуется на случай возврата платежей)

NB: Если ученик желает питаться в группе продлённого дня, то прежде всего для этого следует подать заявление о посещении группы. После принятия руководителем в группу можно будет сообщить о (не)желании обедов группы продлённого дня.

Ученик желает посещать группу продлённого дня: подача заявления
* Для подачи вышеназванного заявления нужно зайти в систему АРНО и нажать в Minu Lapsed (“Мои дети”) у нужного ребёнка (в случае если детей несколько) кнопку Pikapäevarühma taotlus (“Заявление в группу продлённого дня”).