HourOfCode ehk KoodiTund 2022 Pärnu Mai koolis

5.11. detsembrini 2022 toimusid üle maailma kooditunnid, kus eri vanuses inimesed (lasteaialastest kuni päris vanade inimesteni) õppisid programmeerimist. Programmeerimise algtõdedega tutvumiseks on palju võimalusi, alati ei peagi selleks kasutama arvutit.

Meie koolis alustatakse programmeerimise õppimist juba 2. klassis, kui õpilased ehitavad roboteid ja programmeerivad nende liikumist. Alguses kasutame näidisprogrammi, siis täiendame seda. Kui ehitame päris oma roboti, koostame sellele ka päris oma programmi.

Sel nädalal ehitasid ja programmeerisid 2. klasside õpilased robot-satelliiti ja robot-spiooni. Robot-satelliidile oli üsna keeruline koostada jätkuprogrammi, et robot pööraks end tagasi oma algsele positsioonile, annaks teadlastele valgus- ja helisignaale. Robot-spiooni õpetasime samuti valgussignaale andma ja sünnipäevalast lillekaardiga tervitama.

3. klassid tegelesid programmeerimismänguga „Jookse, Marco“ (aitasid tegelasel džunglis rajal püsida ja džunglist välja jõuda) või klassikalise labürindis liikumise mänguga „Vihased linnud“. Oli lõbus pusida ja rõõmu tunda oma edusammude üle.

KoodiTunnist võttis osa ka 4.c klass koos oma klassijuhataja E. Pulgaga.

5. klassid valisid kolme mängu vahel: „Jookse, Marco“, „Vihased linnud“ ja Minecrafti „Seikleja“. Eelistatuks osutus Minecrafti „Seikleja“.

Nii kolmandike kui viiendike elu tegid huvitavaks kordus- ja tingimuslausega plokid. Väga vähestel õnnestus esimese programmi loomisega oma tegelane viia uuele tasemele. Programmist vea otsimine ja parandamine ehk programmi silumine oli teine tõsine probleem, kõik kibelesid esimesena finišisse jõudmaks, nii tegi vigade otsimine vahel kärsituks ja pahuraks.

 KoodiTunnis käisid sel aastal 2.a, 2.b, 2.c, 3.a, 3.b, 3.c, 3e1, 3e2, 4.c ning 5.a, 5.b, 5.c, 5e1 ja 5e2 õpilased, neid juhendasid õpetajad E. Pulk ja T. Vendel.

Kokku osales meie koolis KoodiTunnis sel aastal 175 õpilast.