Konkurss Bright Minds

Pärnu Mai Kooli 6.a klassi ettevõtlusringi õpilased osalevad sel aastal koolinoorte äriideede konkursil Bright Minds, mille avaüritus toimus 15. novembril 2017 Tallinnas TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskusesses Mektory. Nelja kuu jooksul toimub osalejatele koolitusprogramm, mis lõpeb äriidee esitamisega konkursile. Osalejad õpivad leidma äriideid, moodustama meeskondi, valmistama oma toodete prototüüpe, turundama oma head mõtet ja seda investoritele esitlema.

Avaüritusel sütitasid mitmed ettevõtjad oma lugudega noori suurelt mõtlema. Swedbanki korporatiivpanganduse juht Tauno Vanaselja soovitas noortel olla julged oma ideedest rääkimisel. Juko-Mart Kõlar ja Kristjan Ulst Fanvestoryst jagasid oma õppetunde start-upi ülesehitamisest. Ettevõtja ja investor Yrjö Ojasaar rääkis sellest, kuidas nutikalt nullist kangelaseks saada. Karl Aru rääkis sõidujagamisteenuse Taxify visioonist ja julgustas ka enda ettevõtmistes seda üles leidma. Lisaks sellele esitlesid oma ideid Bright Minds eelmiste hooaegade osalejad, sealhulgas ka meie kooli vilistlane Deniel Zurbi. Õpilased said äriideede otsimise töötoas võimaluse ka uusi tutvusi leida ja oma pead tööle panna.

Õpilastele oli koolituspäev huvitav ja meeleolukas. Nähti samaealisi noori üle eesti ja oli võimalus päris ettevõtjatega juttu ajada ja nende lugusid kuulata. Meie kooli õpilased kasutasid loengu ajal aktiivselt ka küsimuste esitamise veebilehte www.sli.do ja said mitmele oma küsimusele vastuse. Nüüd edasi ajusid ragistama ja juba 1. märtsiks 2018 esitame oma ideed konkursile.

Osalesid: Marleen Sutt, Marietta Madisson, Karit Keeman, Hanna-Elise Vinni, Merili Tilk, Markus Kaupmees, Tanel Meos ja õpetaja SIlvia Kuusk.